KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Internet Explorer i rrezikshėm pėr pėrdoruesit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Internet Explorer i rrezikshėm pėr pėrdoruesit   Fri Dec 19, 2008 3:58 pm

Pėrdoruesit e shfletuesit mė tė popullarizuar tė internetit, Internet Explorer, i rekomandojnė njėri-tjetrit qė tė kalojnė nė ndonjė shfletues tjetėr, derisa tė mos rregullohet “vrima” serioze e sigurisė nė kėtė qė e ka krijuar Microsoft, shkruan BBC.
Sipas mendimit tė ekspertėve tė internetit, falė kėsaj vrime nė softuerė kriminelėt mund t’ua marrin pėrsipėr kompjuterin dhe t’ua vjedhin fjalėkalimet.

Microsoft ėshtė duke e hulumtuar kėtė problem dhe duke pėrgatitur njė “arnim” urgjent i cili do duhej tė rregullonte gabimin.

Nga Microsoft lajmėrojnė se mė sė shpeshti sulmohet versioni i shtatė i Internet Explorer qė ėshtė edhe mė i shpeshti tek pėrdoruesit. Mirėpo, prodhuesit tėrheqin vėrejtjen se edhe versionet tjera janė potencialisht tė nėnshtruara ndaj rrezikut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Internet Explorer i rrezikshėm pėr pėrdoruesit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Bisedė e lirė-
Kėrce tek: