KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Parandaloni pranimin e mesazheve spam nė e-mail

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Parandaloni pranimin e mesazheve spam nė e-mail Empty
MesazhTitulli: Parandaloni pranimin e mesazheve spam nė e-mail   Parandaloni pranimin e mesazheve spam nė e-mail I_icon_minitimeWed Nov 12, 2008 8:25 pm

Njė numėr mjaft i madh mesazhesh (spam) tė bezdisin jetėn pėrditė nė internet. Megjithėse nuk ka njė zgjidhje tė pėrsosur pėr ta mbajtur kutinė e postės elektronike tė pa prekur, ekzistojnė disa hapa shumė tė thjeshtė, qė ju ndihmojnė tė tejkaloni kėto probleme.
Mbroni adresėn e-mail
Shumė programe pėr spam operojė nė Faqe tė ndryshme, duke kėrkuar adresa e-mail. Nėse postoni adresėn tuaj nė mėnyrė publike, nė ēdo vend (nė Faqe, forume diskutimi, apo nė librin e vizitorėve) atėherė, shumė shpejt adresėn tuaj do ta gjejė ndonjė program “bots” dhe do ta radhisė nė listėn e tij tė spam. Gjithė adresat e mbledhura nė shumicėn e rasteve ruhen nėpėr CD, qė mė vonė dėrguesit e spamit t’i pėrdorin pėr t’ju bombarduar me postė tė padėshiruar.
Kėshillė: Mos jepni adresėn kudo qė ju del njė faqe e ju a kėrkon. Mund tė pėrdorni mėnyra tjera pėr tė shkruar adresėn qė njerėzit mund ta lexojnė por programet “bots”, jo. Shembull, nė vend qė tė shkruani “ elmedin@shembull.comThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ” mund tė pėrdorni “burim at shembull dot com”.
Shkruani ndonjė adresė e-mail tė re kur ju kėrkohet patjetėr, por mos i kushtoni vėmendje kur merrni njė tė tillė ( shembull kur postoniinternetnė librin e vizitorėve) Mbani njė adresė private, me tė cilėn komunikoni vetėm me miqtė dhe familjen. Mos pėrdorni asnjėherė kėtė e-mail nė ndonjė Faqe nė Rrjet. Mendohuni mirė para se ta publikoni nė Faqen tuaj adresėn dhe pėrdorni mjetet pėr shifrim tė adresės.Pėrdorni njė formular pėr pėrshtypjet e vizitorėve nė vend tė adresės e-mail.
Pėrdorni njė adresė jo tė zakonshme
Disa programe pėr spam gjejnė adresa tė ndryshme duke gjeneruar kombinime me anė tė mjeteve automatike. Shembull gjenerojnė njė listė si aaaaa@hotmail.comThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , aaaab@hotmail.comThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , aaaac@hotmail.comThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it etj. Gjithashtu pėrdorin njė listė tė fjalėve tė emrave dhe mbiemrave pėr tė gjeneruar adresa qė janė mė tė dėshiruarat.
Gjithsesi, shumica e adresave tė gjeneruara nė mėnyrė automatike aktualisht nuk ekzistojnė, por pėrdoruesve tė spamit nuk u prish punė kjo, derisa dėrgimi i njė e-mail ka njė ēmim mjaft tė lirė. Kėshillė: Zgjidhni njė adresė me mė shumė se 8 karaktere. Mos u jepni kurrė njė adresė qė ėshtė e njėjtė me emrin dhe mbiemrin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Parandaloni pranimin e mesazheve spam nė e-mail
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Tutorials/Mėsime-
Kėrce tek: