KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Instalo fonts

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Instalo fonts Empty
MesazhTitulli: Instalo fonts   Instalo fonts I_icon_minitimeWed Nov 12, 2008 8:25 pm

Ne Kete Tutorial Do Te Mesoni Si Te Instalojm Fonts...
1.Hyni Ne Kete Adress www.dafont.com Edhe Downlodoni Qfar Fonte Te Doni..
2. Dhe Kur Ti Downlodoni Fontet Nese E Keni Windows Xp Shkoni Kshtu:
Downlodoni Fontet Qitni Ne Desktop Dhe Extratoni Dhe Tani E Merni Vetem Kete Icon E Kapni Me Maus Dhe E Qitni Ktu: C:\WINDOWS\Fonts Dhe Tani I Keni Fotntet E Juaja Ne Windows Xp Per Msn Edhe Per Pc ......
3.Si Ti Instalojm Per Vista: I Merrni Fotntet I Extraktoni Dhe Klikoni Me Te Djathten E Mausit Ne Font Dhe Hyni Isntall....
4.Si Ti Isnatlojm Per Mac Os X: Klikoni Dy Her Ne Font Dhe Hyni Install Font..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Instalo fonts
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Tutorials/Mėsime-
Kėrce tek: