KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Krijo Cd per me ndigju muzikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Krijo Cd per me ndigju muzikė Empty
MesazhTitulli: Krijo Cd per me ndigju muzikė   Krijo Cd per me ndigju muzikė I_icon_minitimeWed Nov 12, 2008 8:24 pm

Vendosja e tėrė koleksionit tuaj muzikor nė iPod nuk do t’ju ndihmonte shumė nė njė udhėtim tė gjatė, nėse nuk keni njė adaptor pėr lidhjen e iPod-it nė turė. Pėr tė marrė kėngėt e preferuara me vete nė rrugė tė gjata, kopjojini ato nė shumė CD njėherėsh.

Tek iTunes zgjidhni njė playlist dhe klikoni ikonėn Shuffl e nė kėndin e majtė tė oshtėm (kur tė fi llojė kopjimi i listės, ikona merr ngjyrė tė kaltėr).

Zgjidhni file, Burn Playlist to Disc. Kur tė hapet CD Rom, vendosni njė disk tė zbrazėt dhe mbyllni kapakun.Njė kuti dialoguese do tė hapet pė t’ju paralajmėruar se pėr tė plotėsuar punėn kėrkohet mė shumė se njė CD. Klikoni Audio CD dhe mos u shqetėsoni pėr paralajmėrimet.Kur tė kopjohet disku i parė dhe sirtari tė hapet, hiqeni diskun, vendosni njė tė ri dhe vazhdoni punėn. iTunes e vazhdon vetė punėn mė tej.Nė Windows Media Player klikoni fushėn Library dhe selektoni njė playlist, apo Songs, pėr njė komplet tė kėngėve tė ndryshme tė marra nga njė koleksion i tėrė.


Filloni tė dėgjoni kėngėt mė tė popullarizuara nė listė. Klikoni fushėn Burn dhe pastaj zgjidhni opsionin e parė nė menynė Burn, e cila do tė jetė Now Playing apo emri i listės. Kur kutia dialoguese ju kėrkon njė disk tė zbrazėt, klikoni Cancel.Tė gjitha kėngėt e pėrfshira nė playlist do tė shfaqen nė panelin e djathtė, nėn menynė Burn, nga e cila ju duhet tė zgjidhni Suffl e List Now. Ky veprim, pėrveē se do t’i kopjojė kėngėt, do t’i ndajė edhe nė shumė disqe. Klikoni Start Burn sapo tė shndėrrohet nė ngjyrė hiri. Kopjimi do tė fi llojė automatikisht nė disa sekonda.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Krijo Cd per me ndigju muzikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Tutorials/Mėsime-
Kėrce tek: