KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė” Empty
MesazhTitulli: Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė”   Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė” I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:17 pm

Qeveria e Kosovės, Zyra Ndėrlidhėse e Komisionit Evropian nė Kosovė dhe UNDP tė martėn do tė lansojnė bashkėrisht projektin “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė”.
“Kthimi dhe ri-integrimi nė Kosovė” (RRK) e vazhdon dhe e plotėson asistencėn e ofruar mė herėt si dhe atė tė tanishmen pėr kthim tė qėndrueshėm dhe ri-integrim tė personave tė zhvendosur nė Kosovė, thuhet nė njė komunikatė tė UNDP-sė.

Pėr projektin nė fjalė, Zyra Ndėrlidhėse e KE-sė ka dhėnė 3.3 milionė euro pėr tė pėrkrahur procesin e kthimit dhe ri-integrimit nė Kosovė, nė partneritet tė ngushtė me Ministrinė pėr Komunitete dhe Kthim, e cila kontribuon me 1.1 milionė euro. Ky projekt do tė implementohet nga UNDP-ja, e cila merr pjesė me kontributin prej 0.4 milion eurosh.

Objektivi i pėrgjithshėm i projektit ėshtė tė kontribuojė pėr njė shoqėri tė qėndrueshme multietnike nė Kosovė ku agjencitė qeveritare ofrojnė shėrbime publike tė barabarta (pėrfshirė edhe shėrbimet sociale dhe ato pėr zhvillim tė komuniteteve) pėr tė gjithė qytetarėt.

Nė njė periudhė prej 21 muajsh, Projekti do tė implementohet nė katėr komuna: Istog, Fushė Kosovė, Pejė dhe Gjilan.

Synim i veēantė i projektit ėshtė qė tė mbėshtes kthimin e qėndrueshėm tė personave minoritarė tė zhvendosur pėrbrenda si dhe tė refugjatėve gjithashtu. Ky synim do tė arrihet veēanėrisht pėrmes ngritjes sė kapaciteteve zhvillimore dhe pėrmes pėrfshirjes sė aktorėve shtetėror dhe jo shtetėror nė nivelet qendrore dhe komunale, si dhe pėrmes fuqizimit tė strukturave administrative dhe tė mekanizmave pėrgjegjės nė realizimin e projekteve komunale, theksohet nė kėtė komunikatė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė” Empty
MesazhTitulli: Re: Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė”   Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė” I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:30 pm

Nice post po ku pi gjon bre qesi poste qeshtu hahaha Very Happy

_________________
Email : vatty_hack@ast-crew.info
FORUMET KRYESORE
[+]Rregullorja e Forumit
[+]Tutorials/Mėsime
[+]Tutorials Anglisht
[+]Dizajne Nga Ju
[+]Msn Programe
etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Lansohet projekti “Kthimi dhe Ri-integrimi nė Kosovė”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: