KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4

Shko poshtė 
AutoriMesazh
proff.vB
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4   Wed Oct 29, 2008 7:26 pm

Se bletėt kanė shumė aftėsi tė cilat i kanė edhe njerėzit, e kanė zbuluar shkencėtarėt australianė, e njė prej zbulimeve mė tė reja thotė se bletėt dinė tė numėrojnė.
"Sa mė shumė qė po i studiojmė kėto qenie tė cilat e kanė trurin me madhėsi tė farės sė susamit aq mė shumė po ēuditemi. Ato me ne, tė ashtuquajturit qeniet superiore, ndajnė shumė aftėsi", ka thėnė pėr mediat australiane njė prej hulumtuesve nga universiteti Queensland, Mandyam Srinivisan.

Ai dhe ekipi i tij i shkencėtarėve kanė shėnuar pesė vende nė tunel dhe nė njė prej tyre kanė vendosur nektar, shkruajnė mediat australiane. Bletėt kanė fluturuar pikėrisht atje ku ėshtė gjendur ushqimi, mirėpo ėshtė interesante se ato kanė vazhduar tė fluturojnė po atje edhe pse ushqimi ėshtė larguar. Pas katėr ndryshimeve tė pozitės sė ushqimit nė tunel, bletėt nuk kanė mundur tė gjinden nė tė pestėn prandaj shkencėtarėt kanė konkluduar se bletėt dinė tė numėrojnė, por vetėm deri tek numri katėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Re: Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4   Wed Oct 29, 2008 7:30 pm

shum interesant njeri qikjo a.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ibekim
Fillestar
Fillestar
avatar

Male
Numri i postimeve : 2
Registration date : 03/11/2008

MesazhTitulli: Re: Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4   Fri Nov 07, 2008 3:22 pm

mmmmmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Re: Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4   Tue Nov 11, 2008 2:57 pm

njeri qa ki qe je ka bon mmmmmmmmmmm mos ki far problemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bletėt din tė numėrojnė deri nė numrin 4
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Bisedė e lirė-
Kėrce tek: