KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te merrni SP1 Vista dhe pse nuk azhornohet automatikisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Si te merrni SP1 Vista dhe pse nuk azhornohet automatikisht Empty
MesazhTitulli: Si te merrni SP1 Vista dhe pse nuk azhornohet automatikisht   Si te merrni SP1 Vista dhe pse nuk azhornohet automatikisht I_icon_minitimeSat Jan 31, 2009 9:05 pm

Nese SP1 per Vista final nuk shfaqet gjate Windows Update te bere nga Paneli i Kontrollit (Control Panel), ky tutorial mund tju ndihmoje dhe shpjegoje Pse dhe Si mund ta merrni ate.

Perse mund te mos jete ne Windows Update:
Windows Vista Service Pack 1 nuk eshte i mundur per instalim nga Windows Update dhe nuk ofrohet nga Azhornime automatike (Automatic Updates).


Ju mund te merrni SP1 ketu:
KUJDES: Per te pare se cfare versioni bit keni sistemin tuaj operativ, hapni Control Panel dhe klikoni ne ikonen "System" ose klikoni me te djathten "Computer" ne Start Menu dhe klikoni Properties. Do te shikoni versionin e "bit" nen seksionin e llojit te sistemit.

32 bit (x86) Vista:
Detajet e shkarkimit: Windows Vista Service Pack 1 Five Language Standalone (KB936330)
KUJDES: Vetem per Anglisht (US), Frengjisht, Gjermanisht, Japonisht, ose Spanjisht.

OSE

Detajet e shkarkimit: Windows Vista Service Pack 1 All Language Standalone (KB936330)


64 bit (x64) Vista:
Detajet e shkarkimit: Windows Vista Service Pack 1 Five Language Standalone for x64-based Systems (KB936330)
KUJDES: Vetem per Anglisht (US), Frengjisht, Gjermanisht, Japonisht, ose Spanjisht.

OSE

Detajet e shkarkimit: Windows Vista Service Pack 1 All Language Standalone for x64-based Systems (KB936330)

Shpresoj qe kjo tju ndihmoje.

Ghack and proff.vB admin of Admins
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te merrni SP1 Vista dhe pse nuk azhornohet automatikisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Tutorials/Mėsime-
Kėrce tek: