KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Fshehja e nje file documenti ne foto .JPG

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lumbardhNumri i postimeve : 5
Age : 24
Vendndodhja : kaqanik
Registration date : 13/01/2009

Fshehja e nje file documenti ne foto .JPG Empty
MesazhTitulli: Fshehja e nje file documenti ne foto .JPG   Fshehja e nje file documenti ne foto .JPG I_icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:13 am

Kjo metod tregon se si mund te fshehni nje dokument (file) ne njė foto te formatit .jpg

Ju duhet ta keni te instaluar WinRAR e po ashtu dhe nje foto te formatit .jpg
(ju mund ta krijoni dhe me paint nje foto te formatit .jpg)

Pastaj dokumentin apo file-in qe don ta fshehim spari e fusim ne nje arkiv RAR.

Pas kesaj e hapim CMD duke shkuar keshtu Start-> Run -> dhe e shkruajm cmd dhe shtypim enter

Pastaj ne skenen e prompt japim kete komand te thjesht:

copy /b “C:\emri_file.jpg” + “C:\emri_file.rar” “C:\file_i_ri.jpg”

Do me thene nese eshte arkivi per ta fshehur foton qe duhet te mbaj dosjen gjinden ne c:\

file_i_ri.jpg qe mund te visualizohet normalisht si te gjitha fotot tjera

Per ta vizualizuar dosjen tjeter u mjafton te nderroni emrin prej .jpg ne rar

Kaq kishte metoda e fshehjes se dokumentit ne foto te formatiti .JPG
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fshehja e nje file documenti ne foto .JPG
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Tutorials/Mėsime-
Kėrce tek: