KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Nuk ka pershkallzime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Nuk ka pershkallzime Empty
MesazhTitulli: Nuk ka pershkallzime   Nuk ka pershkallzime I_icon_minitimeMon Nov 17, 2008 8:13 pm

Strukturat politike dhe tė sigurisė kanė vlerėsuar sot se gjatė fundjavės sė fundit gjendja e sigurisė nė komunėn e Mitrovicės ka qenė e tensionuar, por falė maturisė dhe pėrmbajtjes sė qytetarėve situata nuk ėshtė pėrshkallėzuar.
Nė takimin me kėto struktura, kryetari i komunės Bajram Rexhepi tha se tė shtunėn ka pasur tė shtėna me armė zjarri nga ekstremistėt serbė nė lagjen "Kroi i Vitakut". Ndėrkohė nė "Lagjen e Boshnjakėve" strukturat paralele serbe i kanė detyruar pronarėt shqiptarė qė tė mbyllin shitoret e tyre, veprime kėto qė janė tė dėnueshme dhe tė papranueshme, sepse janė reflektuar negativisht nė situatėn e sigurisė, theksoi Rexhepi.

"E kuptoj qėllimin e ndėrkombėtarėve qė tė ruhet paqja e siguria dhe qė tė mos ketė tensionime, qė ėshtė edhe qėllim kryesor i ynė, por ėshtė e pakuptueshme qė tė mos reagohet, ndiqen dhe kapen grupet ekstremiste qė shtien me armė zjarri, edhe atėherė kur dihet lokacioni prej nga ata i bėjnė kėto veprime tė rėnda kriminale", tha Rexhepi.

Ai kėrkoi qė shkaktarėt e kėtyre incidenteve tė arrestohen dhe tė respektohet ligji nė tė kundėrtėn, do tė jetė vėshtirė qė tė kontrollohet pakėnaqėsia tek popullata shumicė, e cila deri tash ka pasur sjellje tė matura dhe vetėpėrmbajtje tė nivelit tė lartė, edhe nė momentet mė tė vėshtira.

Pėrfaqėsuesi i doganave tė Kosovės, Bashkim Ēitaku, kėrkoi nga pėrgjegjėsit pėr siguri qė tė ndėrpresin punėn e paligjshme tė strukturave paralele serbe nė "lagjen e Boshnjakėve", tė cilat tė papenguara lėshojnė dokumente paralele doganore, qė po e vėshtirėsojnė qarkullimin e mallrave nga Kosova pėr nė Serbi, veprim ky qė ėshtė i papranueshėm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nuk ka pershkallzime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: