KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm Empty
MesazhTitulli: Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm   Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:18 pm

Krijimi i shtetit tė pavarur dhe sovran tė Kosovės, ėshtė zhvillim shumė i rėndėsishėm nė rajonin e Ballkanit dhe zgjidhja mė e drejtė dhe mė e qėndrueshme, faktor stabiliteti, paqeje, begatie pėr rajonin e Ballkanit dhe mė gjerė, ka deklaruar presidenti shqiptar, Bamir Topi gjatė njė takimi qė ka zhvilluar me ambasadorin e Iranit nė Tiranė, Alibeman Eghbali Zarach.
Topi shprehu bindjen se ky realitet ėshtė i pakthyeshėm dhe njohja e saj ndėrkombėtare e pandalshme duke besuar se edhe shtete tė tjera tė OKB-sė do ta njohin Republikėn e Kosovės si njė kontribut real i tyre pėr paqen dhe sigurinė nė Ballkan, pėr sigurinė evropiane, duke respektuar kėshtu edhe vullnetin e ligjshėm tė popullit tė saj.

Gjatė takimit me Zarach, Topi pohoi se marrėdhėniet dypalėshe do tė ndjekin dhe do t’u pėrshtaten fushave dhe interesave reciproke tė dy vendeve. “Ato duhet t’u shėrbejnė zhvillimeve tė brendshme pėr tė cilat vendet tona kanė nevojė dhe sfidave rajonale e globale me dėshirėn e sinqertė pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė dhe njė botė nė paqe dhe nė harmoni’, ka potencuar Topi.

“Shqipėria”, - theksoi Presidenti i Republikės, - “si njė vend anėtar i ardhshėm i NATO-s dhe nėnshkrues i Marrėveshjes sė Stabilizim Asociimit pėr t’u anėtarėsuar nė Bashkimin Europian ka qenė dhe do tė jetė nė njė linjė me qėndrimet e aleatėve tė saj euroatlantikė pėr raportet dypalėshe, rajonale dhe globale”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm Empty
MesazhTitulli: Re: Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm   Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:28 pm

Shum post interesant

_________________
Email : vatty_hack@ast-crew.info
FORUMET KRYESORE
[+]Rregullorja e Forumit
[+]Tutorials/Mėsime
[+]Tutorials Anglisht
[+]Dizajne Nga Ju
[+]Msn Programe
etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Topi: Pavarėsia e Kosovės, realitet i pakthyeshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: