KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kermabon: EULEX do tė mbėshtesė autoritetet e Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Kermabon: EULEX do tė mbėshtesė autoritetet e Kosovės   Tue Nov 11, 2008 7:18 pm

Shefi i EULEX-it, Yves de Kermabon, nė njė debat nė Prishtinė, tha se institucioni qė ai drejton do tė mbėshtesė autoritetet e Kosovės pėrmes monitorimit, kėshillave dhe udhėzimeve nė tė gjitha fushat qė ndėrlidhen me sundimin e ligjit, nė veēanti nė sektorin e policisė, gjyqėsisė dhe doganave me qėllim tė ndėrtimit tė institucioneve tė qėndrueshme nė pajtim me standardet evropiane.
Misioni i EULEX-it do tė ndėrtojė njė partneritet tė fortė me shoqėrinė civile dhe do tė ndihmojė krijimin e kulturės sė bashkėpunimit ndėrmjet institucioneve tė vendit dhe shoqėrisė civile, tha Kermabon.

Sipas tij, roli i EULEX-it, ėshtė qė tė kontribuojė nė zhvillimin e institucioneve tė qėndrueshme dhe demokratike nė aspektin e gjerė tė sundimit tė ligjit dhe tė pėrforcohen kapacitetet e institucioneve kosovare qė tė punojnė nė bazė tė standardeve dhe praktikave mė tė mira evropiane.

Debati me temėn “Fuqizimi i sundimit tė ligjit nė Kosovė”, u organizua nga Forumi pėr Iniciativa Qytetare dhe “Saferworld” me tė ftuar nga EULEX-i, institucionet e Kosovės dhe shoqėria civile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
proff.vB
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 24
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Kermabon: EULEX do tė mbėshtesė autoritetet e Kosovės   Tue Nov 11, 2008 7:29 pm

NIce nice bro

_________________
Email : vatty_hack@ast-crew.info
FORUMET KRYESORE
[+]Rregullorja e Forumit
[+]Tutorials/Mėsime
[+]Tutorials Anglisht
[+]Dizajne Nga Ju
[+]Msn Programe
etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Kermabon: EULEX do tė mbėshtesė autoritetet e Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Autoblindat e EULEX-it "barrikadohen" te ura
» Fletarrestim pėr Shyqri Haxhėn
» Faik Krasniqi: Protokolli Eulex-Serbi, tanime pune e kryer,por si duhet te reagohet ndaj ketij Protokolli
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: