KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn? Empty
MesazhTitulli: Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn?   Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn? I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:16 pm

Ėshtė shtyrė seanca e Kėshillit tė Sigurimit e caktuar pėr tė martėn, ku pritej tė shqyrtohej raporti tre mujor i sekretarit tė pėrgjithshėm tė Kombeve tė Bashkuara, Ban Ki-Moon pėr gjendjen nė Kosovė, pėrfshirė dhe procesin e rikonfigurimit tė pranisė ndėrkombėtare dhe vendosjen e misionit tė BE-sė, EULEX.
Data pėr seancėn ende nuk ėshtė caktuar, ndėrsa burime diplomatike nė Bruksel kanė thėnė se mbledhja mund tė mbahet tė premten.

Vendimi pėr shtyrjen e mbledhjes pasoi refuzimin qė liderėt e Kosovės i bėnė dokumentit 6-pikėsh pėr shtrirjen e misionit EULEX nė Kosovė.

Autoritetet nė Prishtinė i kanė cilėsuar si tė papranueshme disa nga elementet thelbėsore tė dokumentit gjashtėpikėsh tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė OKB-sė, Ban Ki Moon.

Njė njė deklaratė tė pėrbashkėt tė presidentit, Fatmir Sejdiu dhe kryeministrit, Hashim Thaēi, thuhet se Prishtina zyrtare ėshtė e gatshme pėr vazhdimin e dialogut pėr tė kontribuuar nė shtrirjen sa mė tė shpejtė tė EULEX-it nė Kosovė, duke respektuar, siē thuhet, dhe zbatuar Projektin e presidentit Ahtisaari, Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės dhe ligjet e saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn? Empty
MesazhTitulli: Re: Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn?   Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn? I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:31 pm

haha kto krejt per politik te kokan veq mir mir Very Happy

_________________
Email : vatty_hack@ast-crew.info
FORUMET KRYESORE
[+]Rregullorja e Forumit
[+]Tutorials/Mėsime
[+]Tutorials Anglisht
[+]Dizajne Nga Ju
[+]Msn Programe
etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Kėshilli i Sigurimit e ka shtyrė pėr tė premten debatin pėr Kosovėn?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: