KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Brukseli shpreson pėr marrėveshje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Brukseli shpreson pėr marrėveshje Empty
MesazhTitulli: Brukseli shpreson pėr marrėveshje   Brukseli shpreson pėr marrėveshje I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:15 pm

Bashkimi Evropian ka shfaqur shpresėn e tij se deri nė fund tė javės do tė arrihet njė marrėveshje me Prishtinėn pėr planin gjashtėpikėsh tė OKB-sė pėr praninė ndėrkombėtare nė Kosovė.
Zėdhėnėsja e shefit tė diplomacisė evropiane, Christina Gallach, i tha BBC-sė se BE-ja shpreson nė shtrirjen e EULEX-it nė tė gjithė territorin e Kosovės deri nė dhjetor tė kėtij viti.

Sipas saj, ky mision do tė punojė nė kuadėr tė rezolutės 1244, qė vazhdon tė ofrojė njė rol pėr OKB-nė.

Gallach tha se kjo nuk do tė kufizojė mundėsitė e EULEX-it qė tė punojė me institucionet e Kosovės mbi bazėn e ligjeve tė aplikueshme nė Kosovė.

Ajo theksoi se EULEX-i do tė mbajė pėrgjegjėsi tė kufizuara ekzekutive dhe, nė tė njėjtėn kohė, do tė respektojė kornizėn institucionale dhe ligjore tė Kosovės.

Autoritetet kosovare e kanė kundėrshtuar marrėveshjen e OKB-sė me Serbinė mbi bazėn e njė plani gjashtėpikėsh tė sekretarit tė pėrgjithshėm, Ban Ki Moon, pėr tė ardhmen e misioneve ndėrkombėtare nė Kosovė.

Por ato thanė se do tė vazhdojnė bisedimet me autoritetet ndėrkombėtare pėr shtrirjen e misionit evropian pėr drejtėsi dhe polici nė tėrė territorin e Kosovės, por pa kushte.

Plani gjashtėpikėsh u kundėrshtua pėr shkak se, siē thuhet, pėrmban elemente tė ndarjes nė vija administrative tė Kosovės, nė veēanti nė fushėn e drejtėsisė, policisė dhe doganave.

Beogradi zyrtar bėri me dije se ka arritur marrėveshje me OKB-nė pėr planin i cili, nėse miratohet, do tė mundėsojė shtrirjen e EULEX-it nė tėrė territorin e Kosovės.

Njė mbledhje e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė pėr Kosovėn, i paraparė tė mbahet tė martėn, u shty pėr fundjavė, pas kundėrshtimit tė Prishtinės ndaj planit tė OKB-sė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

Brukseli shpreson pėr marrėveshje Empty
MesazhTitulli: Re: Brukseli shpreson pėr marrėveshje   Brukseli shpreson pėr marrėveshje I_icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:32 pm

Nice NIce

_________________
Email : vatty_hack@ast-crew.info
FORUMET KRYESORE
[+]Rregullorja e Forumit
[+]Tutorials/Mėsime
[+]Tutorials Anglisht
[+]Dizajne Nga Ju
[+]Msn Programe
etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Brukseli shpreson pėr marrėveshje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: