KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lėshim serioz nė Adobe Reader

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Lėshim serioz nė Adobe Reader   Sat Nov 08, 2008 2:40 pm

Ekspertėt e sigurisė tėrheqin vėmendjen se ėshtė gjetur njė lėshim nė Adobe Reader, aplikacionin pėr shfletimin e dosjeve nė formatin .pdf, i cili mund tė sjellė deri tek fakti qė ndonjė dashakeq tė ketė sukses tė merr pėrsipėr kompjuterin e dikujt.
Kompania Core Security Technologies ka lėshuar njė vėrejtje pėr lėshimin e gjetur i cili godet Adobe Readerin, dhe atė nė versionet 8 dhe mė tė vjetėr. Shfrytėzuesit e versionit 9 tė Adobe Readerin nuk kanė problem me kėtė lėshim.

Core Security Technologies e ka lajmėruar me kohė kompaninė Adobe nė lidhje me problemin e zbuluar, e cila, megjithatė, e ka lėshuar njė shtojnė, si dhe u bėn thirrje tė gjithė shfrytėzuesve qė ta pėrditėsojnė kėtė aplikacion.

Lėshimi ka tė bėjė me zbatimin e JavaScript-it brenda dokumenteve tė caktuara PDF, i cili mund tė sjellė deri tek marrja pėrsipėr e njė kompjuteri nga largėsia. Shfrytėzuesit tė cilėt pėr ndonjė arsye bizare nuk dėshirojnė tė pėrditėsojnė kopjen e tyre tė Adobe Redaerit, u bėhet apel qė brenda aplikacionit tė ēaktivizojnė zbatimin e JavaScriptit, i cili gjithashtu do t’i mbroj nga sulmet e mundshme tė hakerėve.]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lėshim serioz nė Adobe Reader
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme Mbi Teknologjin-
Kėrce tek: