KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BMW punon nė super-automjetin ekologjik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: BMW punon nė super-automjetin ekologjik   Sat Nov 01, 2008 10:52 am

Ekologjia dhe performansat super-sportive nuk qėndrojnė mė sė miri nė tė njėjtėn fjali. Mirėpo bavarezėt nuk pajtohen me kėtė.
Burimet e portalit Autocar pohojnė se nė BMW janė duke pėrgatitur njė automjet tė ri super-sportiv i cili do tė trashėgonte modelin M1 tė shuar sė moti. Konceptin nė zhvillim e sipėr bavarezėt gjoja e quajnė - super-automjeti revolucionar i gjelbėr.

Dizajni i automjetit tė ri gjoja do tė duhej tė jetė i inspiruar nė konceptin M1 Hommage Concept. Ai do tė duhej tė futet nė lėvizje nga motori trelitėrsh biturbo me gjashtė cilindra.

Prodhuesi gjerman pret qė shpenzimet dhe emetimi i CO2 tė jetė nė nivelin e limuzinės sė Serisė 5. Kursimin do tė duhej ta sigurojnė sistemi i frenimit rigjenerativ, pėrshpejtimi i drejtpėrdrejtė, teknologjia start-stop, djegia e drejtpėrdrejtė, e madje edhe sistemi i energjisė kinetike KERS tė cilėn BMW e zhvillon pėr bolidin e vet nė Formula 1.

Automjeti supozohet se do tė duhej tė del nė shitje deri nė vitin 2012.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BMW punon nė super-automjetin ekologjik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme Mbi Teknologjin-
Kėrce tek: