KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000   Sat Nov 01, 2008 10:47 am

Tregimi pėr laptopėt e vegjėl (netbooks) ngadalė ka filluar tė bėhet i mėrzitshėm sepse ēdo ditė po paraqiten nga njė apo dy modele tė cilėt ngjajnė me njėri-tjetrin si veza me vezėn. Kohėve tė fundit prodhuesit e tyre po mundohen tė kėnaqin tregun me modele mė tė shkėlqyeshme, e nė kėtė tregim pėrshtatet edhe modeli Mini 1000 nga HP-ja.
Mini 1000 nga Hewlett-Packard ka performansa solide: Procesor Atom nga Intel i cili punon nė 1.6 GHz, ekran 10.2 apo 8.9 inē, qė tė dy me rezolucion prej 1024 x 600 pikselash, dhe memorie prej 512 MB RAM, njė gigabajt apo madje dy.

Sa i pėrket hapėsirės pėr ruajtjen e tė dhėnave, nė tė gjendet disku i fortė me kapacitet prej 60 GB apo me kapacitet SSD prej tetė apo 16 gigabajtėsh. Nė fund, nė tė gjendet qasja SD, VGA ueb kamera, WiFi, Bluetooth (si opsion) dhe dy qasje pėr USB, e nėse zgjidhni SSD nė vend tė diskut tė fortė do tė fitoni vend edhe pėr njė kartelė tė memories USB flash prej dy, katėr apo tetė GB.

Krejt kėto janė paketuar nė njė shtėpizė tė bukur tė zezė, derisa pajisja vjen me sistemin operativ Windows XP apo me shpėrndarjen e Linux MIE tė bazuar nė Ubuntu. Ēmimet do tė dallojnė prej 399 deri nė 699 dollarė, varėsisht nga opsionet e pėrzgjedhura.

www.hp.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme Mbi Teknologjin-
Kėrce tek: