KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ekran OLED jashtėzakonisht i hollė nga Samsung

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Ekran OLED jashtėzakonisht i hollė nga Samsung   Sat Nov 01, 2008 10:44 am

Fakti se prodhuesit garojnė pėr atė se kush do tė pėrpunojė ekranin mė tė hollė LCD apo OLED nuk ėshtė fshehtėsi, mirėpo produkti i ri nga Samsung ėshtė aq i hollė sa qė disa herė na ėshtė dashur tė vėrtetojmė nėse vėrtetė bėhet fjalė pėr njė numėr tė tillė.
Samsung, nė fakt, ka paraqitur ekranin OLED me trashėsi prej gjithsej 0.05 milimetra, me diagonale prej katėr inēėsh, rezolucion 480 x 272 piksela, me kontrast 100.000:1 dhe ndriēim 200 cd/m2.

Duket bukur e pabesueshme, mirėpo nė Samsung pohojnė se ekrani ka mundur tė jetė edhe mė i hollė, porse ēipet tė cilat do tė gjenden rreth ekranit po ashtu janė faktor kufizues, prandaj zvogėlimi i mėtutjeshėm i trashėsisė nuk ka kuptim.

E qartė, bėhet fjalė pėr njė prototip, e kur do tė paraqitet kjo gjė nė prodhim, nuk e dimė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ekran OLED jashtėzakonisht i hollė nga Samsung
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme Mbi Teknologjin-
Kėrce tek: