KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows-i i ri nuk do tė irritojė si Vista

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Windows-i i ri nuk do tė irritojė si Vista   Wed Oct 29, 2008 7:22 pm

Versioni i radhės i Microsoft Windows, softuerit i cili definon pėrvojėn kompjuterike pėr shumicėn e njerėzve, gjoja do t’ua hip nervat mė pak sesa paraardhėsi i tij shumė i dobėt, Vista. Nga Microsoft porosisin se shfrytėzuesit e kompjuterėve do tė mund tė testojnė versionin e ri qysh nė fillim tė vitit tė ardhshėm.
Prodhuesi mė i madh nė botė i softuerėve gjithashtu ėshtė duke punuar nė versionin e ri tė Word-it, Excel-it dhe elementeve tjera kyēe tė paketės Office, programeve mė tė rėndėsishme tė Microsoftit tė cilat do tė mund tė punojnė edhe me anė tė shfletues tė uebit. Sipas mendimit tė ekspertėve, kompania amerikane po tenton tė pėrballet me rivalėt si kompania Google, e cila ofron pėrpunim pa pagesė online tė fjalėve dhe shfaqjeve tabelore dhe kėshtu i kėrcėnohet qendrave mė pėrfituese tė Microsoftit.

Lajmet mbi versionin e ri tė Windows dhe paketės sė Office janė bėrė publike nė konferencėn pėr programues tė cilėn e ka organizuar pikėrisht Microsoft.

Sistemi operativ i radhės Windows 7 do tu mundėsojė pėrdoruesve tė zgjedhin opsionin i cili do tu sigurojė punė me shumė me mė pak alarme dhe vėrejtje nga kompjuteri i tyre.

Lajmėrimet konstante tė cilat paralajmėrojnė pėrdoruesit nė rreziqet e sigurisė kanė ēmendur shumicėn e pėrdoruesve tė Vistas.

Siē merr vesh Associated Press, nė Windows 7 janė mbajtur disa nga ndryshimet e theksuara nė dizajn, e tė cilat pėr herė tė parė janė paraqitur pikėrisht nė Vista, por karakteristikat tjera tė Vistas gjithsesi janė larguar.

[url=][/url]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonard Bossi
Perjashtuar
Perjashtuar
avatar

Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/09/2008

MesazhTitulli: Re: Windows-i i ri nuk do tė irritojė si Vista   Wed Nov 05, 2008 11:34 pm

shum post i mir njeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Windows-i i ri nuk do tė irritojė si Vista
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: