KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kartelė grafike e cila pėrshpejton punen e Photoshop-it

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Kartelė grafike e cila pėrshpejton punen e Photoshop-it   Sun Oct 26, 2008 8:41 pm

Nvidia ka dizajnuar kartelėn grafike e cila pėrshpejton punėn me paketėn e Adobe tė programeve Creative Suite 4. Theksi ėshtė vendosur nė aplikacionet Photoshop e Premiere Pro.
Premiere Pro me shfrytėzimin e kartelės grafike Quadro CX do tė pėrshpejtojė njė prej operacioneve qė kėrkojnė mė sė shumti, kodimin e videove me codec-un H.264. Pos kodimit tė pėrshpejtuar, Quadro CX pėrshpejton edhe pėrdorimin e efekteve siē janė dithering (ngurrimi), transparenca dhe shfytyrimi i fotografive.

Rrotullimi, rritja dhe ndryshimi i shkronjave tė mėdha do tė duhej tė ishin dukshėm mė tė shpejta me kartelėn Quadro CX. Nvidia ofron edhe pėrshpejtimin e procesit tė grumbullimit tė pėrmbajtjeve 2D e 3D, si dhe pėrshpejtimin e shumicės sė pajisjeve qė kėrkojnė shumė nga procesori pėr programin mė tė njohur nė botė pėr pėrpunimin e fotografive.

Vet kartela grafike ėshtė e bazuar nė produktin GeForce 260 GT, por ka dyfish mė shumė memorie, dhe si rrjedhojė do tė kushtojė shumė mė tepėr sesa kartelat e rėndomta pėr pėrshpejtimin e lojėrave – ēmimi do tė duhej tė sillej rreth 2.000 dollarė amerikanė.

www.nividia.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kartelė grafike e cila pėrshpejton punen e Photoshop-it
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Bisedė e lirė-
Kėrce tek: