KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit   Wed Oct 22, 2008 8:47 pm

Riinstalimi i sistemit operativ ėshtė njė punė e mundimshme dhe qė merr kohė, sepse pėrveē qė duhet tė instaloni tė gjitha programet, ėshtė edhe ajo pjesa e mėrzitshme e instalimit tė driver-ave. Megjithatė, nėse planifikoni tė gjitha mirė, mund tė kurseni shumė kohė.
Ky tekst u dedikohet pėrdoruesve tė sistemeve mė tė vjetra operative (Windows XP e 2000), prandaj njihuni me asistentin tuaj gjatė riinstalimeve, programin DriverGrabber.

Edhe pse DriverGrabber qė njė kohė tė gjatė nė versionin eksperimental (e ndoshta edhe kurrė nuk do tė dal nė versionin e vet pėrfundimtar), e dallon e dhėna qė mund tė tėrheq driver-at nga pajisjet e instaluara harduerike dhe t’i ruaj ata nė direktori (folder) prej ku edhe vetvetiu starton.

Nuk keni nevojė ta instaloni, derisa vet veprimi nuk ofron absolutisht kurrfarė mundėsive tė konfigurimit.

Mė saktėsisht, pas nisjes sė aplikacionit ēdo gjė ėshtė e automatizuar, prandaj nė fund tė punės programi vetvetiu ndalet dhe nė hartėn nė tė cilėn gjendeni do tė ju pret njė direktori e re me emrin Drivers, nė tė cilėn gjenden tė nxjerrė tė gjithė driver-at nga kompjuteri.

Qė tė keni sė paku ndonjė mbikėqyrje pėr kompletimin e punės, mund tė shikoni nė dosjen DriverGrabber.txt ku edhe gjendet raporti pėr krejt atė ēfarė ėshtė bėrė.

DriverGrabber punon me procesorėt x86 i x64, kėshtu qė mund tė ruaj driver-at nė sistemet operative 32 e 64. Tė pėrsėrisim se programi ėshtė jashtėzakonisht i thjeshtė pėr pėrdorim dhe pėrveē kėrkesės sė shtuar nė procesor nuk do tė hetoni asnjė shenjė tjetėr tė punės sė programit. Si rezultat pėrfundimtar do tė gjeni njė grup direktorish pėr secilin driver, e nė to do tė gjenden dosje tė ndryshme .dll e .sys.

Karakteristikat

Programi: DriverGrabber

Ēmimi: Falas

Madhėsia: 1 MB

Shkarkojeni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: