KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com

Shko poshtė 
AutoriMesazh
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeFri Oct 17, 2008 8:44 pm

1. Se pari hyni ne http://domains.live.com

2. Klikoni tek "Get Started"

3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"

4. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj.
Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: myadmin@domain-i-juaj.com
etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...

5.Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.com. To make myadmin@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue.
Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator myadmin@domaini-i-juaj.com qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue

6.Tani jeni ne accountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter)
dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 5 Gb ne hotmail.com

7.Qe te hapni "Membership" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"

8.Tani "Membership" eshte e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com

9.Qe te beni login ne accountin tuaj hyni ne http://domains.live.com dhe klikoni "Sign in", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...

10.Per ta bere konfigurimin e DNS qe nje foto . Konfigurimi eshte bere n'active24 .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
Registration date : 01/01/1970

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Re: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeFri Oct 17, 2008 10:55 pm

Njeri pa e ndreq DNS sbon me qel.edhe osht shum vshtir per fillestar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dadchee
Fillestar
Fillestar
dadchee

Numri i postimeve : 15
Registration date : 18/10/2008

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: daddi   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeTue Oct 21, 2008 7:35 pm

shume flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Registration date : 01/01/1970

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Re: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeFri Oct 24, 2008 11:58 pm

ej edhe n mujsh me qit qat foton qe e ki shkru n fund ki mem pshtu njeri a nese smunesh qoma me atachment n msn ose kur jon online.plzzz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Re: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeThu Dec 11, 2008 10:11 pm

po po mos ta ndin e qes Very Happy

_________________
Email : vatty_hack@ast-crew.info
FORUMET KRYESORE
[+]Rregullorja e Forumit
[+]Tutorials/Mėsime
[+]Tutorials Anglisht
[+]Dizajne Nga Ju
[+]Msn Programe
etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
TheDarkAngel
Fillestar
Fillestar
TheDarkAngel

Numri i postimeve : 4
Age : 25
Vendndodhja : se di kam harru :P
Registration date : 28/01/2009

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Re: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeWed Feb 04, 2009 7:13 pm

spo ban bre tash te ky i riu use a domain already own nuk eshte qka me ba kthe pergjigje pls.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Registration date : 01/01/1970

Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Re: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitimeThu Mar 26, 2009 3:43 pm

ti hin ato tjetern jo use a doomain i already have
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com Empty
MesazhTitulli: Re: Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com   Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si Tė Hapim Membership Nė www.domain.live.com
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Tutorials/Mėsime-
Kėrce tek: