KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Procesori Qendrorė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
proff.vB
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 24
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Procesori Qendrorė   Sat Oct 11, 2008 9:03 pm

Procesori Qendrorė (anglisht:Central Processing Unit) ose shkurt CPU nė gjuhėn e pėrditshme Procesori ėshtė pjesė e kompjuterit qė urdheron tė gjitha pjesėt e tjera. Veprimet e tij janė tė caktuara nga njė program me kodin e makinės. Detyrat kryesore tė tij janė operacionet aritmetike, leximi dhe shkrimi i tė dhėnave nė regjistrin e punės (kujtesa RAM) si zbatimin e urdhėresave nė Programe. Format moderne tė CPU-sė janė Mikroprocesorėt nė tė cilat tė gjitha integralet dhe pjesėt tjera pėrbėrės tė CPU-sė janė tė futura nė njė mikrointegral (mikrochip).Procesori nėnkupton personin fizik ose juridik, autoritetin publik, agjencinė ose ndonjė

tjetėr entitet qė i pėrpunon tė dhėnat personale nė emėr tė kontrolluesit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
Procesori Qendrorė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: