KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Alarmi pėr "bombė" tronditi Ulqinin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Alarmi pėr "bombė" tronditi Ulqinin   Sat Oct 11, 2008 8:03 pm

Njė thirrje anonime, rreth orės 12:00, tė premten, terrorizoi dhe ndėrpreu mbarėvajtjen e punės nė objektin e Komunės sė Ulqinit. Menjėherė pas thirrjes u dha alarmi ku tė gjithė punonjėsit dhe personat qė ishin brenda hapėsirave tė objektit tė Komunės dolėn jashtė.
Pas rrethimit tė objektit nga ana e njėsisė policore tė Ulqinit, tė cilėt nuk lejonin lėvizjen nė afėrsi tė kėsaj zone, nė vendin e ngjarjes erdhi edhe njėsiti i policisė speciale anti-terroriste.

Pas kontrollit tė tėrė objektit, u vėrtetua se alarmi ishte i rremė, e megjithatė nė qytetin e Ulqinit mbizotėroi atmosferė e “ftohtė”.

Burime jozyrtare brenda punonjėsve tė kėtij institucioni, hodhėn dyshimin se alarmi pėr bombė brenda objektit tė Komunės sė Ulqinit ka lidhshmėri me vendimin e ndėrmarr mbrėmė nga qeveria e Malit tė Zi pėr njohjen e Republikės sė pavarur tė Kosovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Alarmi pėr "bombė" tronditi Ulqinin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: