KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Gruevski kėrkon unitet pėr ruajtjen e emrit dhe identitetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Gruevski kėrkon unitet pėr ruajtjen e emrit dhe identitetit Empty
MesazhTitulli: Gruevski kėrkon unitet pėr ruajtjen e emrit dhe identitetit   Gruevski kėrkon unitet pėr ruajtjen e emrit dhe identitetit I_icon_minitimeSat Oct 11, 2008 8:03 pm

Kryeministri i Maqedonisė, Nikolla Gruevski theksoi se Maqedonia duhet tė punojė dhe angazhohet pėr ruajtjen e identitetit, emrit, posaēėrisht historisė dhe kulturės.
Kreu i Qeverisė tha se nė kėtė drejtim “duhet tė jemi unik, pa dallim tė pėrkatėsisė partiake, fetare, pa dallim tė marrėdhėnieve personale”.

“Vetėm nėse jemi tė bashkuar do tė realizojmė qėllimin tonė, por nėse jemi tė ndarė do tė biem para testit tė historisė, shkaku se pėrgjegjėsia tė cilėn e mbajmė si individė, sot ėshtė e vendosur nė test, nga pėrfundimi i tė cilit varet ardhmėria jonė. Nuk mundemi vetė, nuk mundem as unė vetė, Nikolla Gruevski, as Branko Cėrvenkovski, as Zoran Zaev, as Ali Ahmeti, as Menduh Thaēi as tė tjerėt. Nuk munden vetė as shqiptarėt, as maqedonasit, turqit, serbėt etj. Nuk munden vetė, por mundemi sė bashku”, tha Gruevski.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gruevski kėrkon unitet pėr ruajtjen e emrit dhe identitetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: