KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Pheniani gati ti kthehet programit bėrthamor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Pheniani gati ti kthehet programit bėrthamor Empty
MesazhTitulli: Pheniani gati ti kthehet programit bėrthamor   Pheniani gati ti kthehet programit bėrthamor I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:44 pm

Korea Veriore ka bėrė tė ditur se planifikon tė tėrhiqet nga njė marrėveshje ndėrkombėtare pėr t'i dhėnė fund programit tė saj bėrthamor, duke thėnė se ka ndėrmend qė tė ristartojė reaktorin, qė mund tė prodhojė bombė atomike.
Nė njė deklaratė, Agjencia Ndėrkombėtare pėr Energji Bėrthamore tha se Pheniani ka ndėrprerė punėn nė procesin e paaftėsimit tė programit tė tij nuklear, dhe po i pengon inspektorėt ndėrkombėtarė nga reaktorėt bėrthamorė nė Yongbyon.

Zėdhėnėsi i Departamentit amerikan tė Shtetit Sean McCormack tha se kjo lėvizje ėshtė pėr "keqardhje", por "e kthyeshme".

Koreja Veriore mė herėt qe pajtuar tė mbyllte programin bėrthamor, por ėshtė tėrhequr pasi qė akuzoi SHBA-tė se nuk po pėrmbushin pjesėn e tyre tė marrėveshjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pheniani gati ti kthehet programit bėrthamor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: