KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lėvizje nė ēėshtjen atomike tė Koresė sė Veriut

Shko poshtė 
AutoriMesazh




Registration date : 01/01/1970

Lėvizje nė ēėshtjen atomike tė Koresė sė Veriut Empty
MesazhTitulli: Lėvizje nė ēėshtjen atomike tė Koresė sė Veriut   Lėvizje nė ēėshtjen atomike tė Koresė sė Veriut I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:43 pm

SHBA-tė dhe Koreja e Veriut kanė arritur njė kompromis nė grindjet pėr programin atomik koreanoverior, bėn tė ditur njė gazetė.
Koreja e Veriut ka treguar gatishmėrinė qė tė vazhdojė punimet e pezulluara pėr bllokimin e njėrit prej instalimeve bėrthamore, bėn tė ditur gazeta koreano-jugore "Chosun Ilbo", nėn referimet e njė zyrtari tė lartė nė Seul.

Si shpėrblim SHBA-tė do ta heqin Korenė komuniste tė Veriut nga lista e vendeve jashtė kontrollit, siē ishte rėnė dakord nė fillim.

Marrėveshja ėshtė arritur gjatė vizitės sė fundit tė ndėrmjetėsuesit amerikan Christopher Hill, javėn e kaluar nė Penjan. Marrėveshja duhet aprovuar edhe nga presidenti amerikan George Bush.

Koreja e Veriut pati ndaluar inspektorėt e autoriteteve ndėrkombėtare pėr kontrollin e energjisė atomikė tė hyjnė nė centralin atomik, Yongbyon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lėvizje nė ēėshtjen atomike tė Koresė sė Veriut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: