KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 NATO: Kompromis pėr luftimin e drogės nė Afganistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

NATO: Kompromis pėr luftimin e drogės nė Afganistan Empty
MesazhTitulli: NATO: Kompromis pėr luftimin e drogės nė Afganistan   NATO: Kompromis pėr luftimin e drogės nė Afganistan I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:41 pm

Ministrat e Mbrojtjes sė 26 shteteve tė NATO-s, kanė rėnė dakord qė trupa ndėrkombėtare nė Afganistan ISAF, tė merret nė tė ardhmen edhe me luftėn kundėr tregtisė sė drogės.
Megjithatė, aksionet duhet tė kryhen mundėsisht nėn kryesimin e afganėve, por me ēdo kusht me aprovimin e afganėve, tha ministri gjerman i mbrojtjes Franz Josef Jung nė kuadėr tė takimit tė NATO-s qė po mbahet nė Budapest.

Edhe shtetet anėtare duhet tė vendosin vetė nėse duan tė marrin pjesė nė zgjerimin e luftės kundėr drogės. Ndėrhyrja kundėr drogės u kėrkua kryesisht prej SHBA-ve. Gjermania, Spanja dhe Italia ishin mė shumė qė lufta kundėr drogės tė zhvillohet nga vetė afganėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
NATO: Kompromis pėr luftimin e drogės nė Afganistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: