KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Yushchenko shpėrndan Parlamentin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Yushchenko shpėrndan Parlamentin Empty
MesazhTitulli: Yushchenko shpėrndan Parlamentin   Yushchenko shpėrndan Parlamentin I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:41 pm

Presidenti i Ukrainės, Viktor Yushchenko ka shpėrndarė parlamentin e Ukrainės pas kolapsit tė muajit tė kaluar tė koalicionit qeverisės.
"Nė pėrputhje me kushtetutėn e Ukrainės, i ndėrpres pushtetin parlamentit dhe shpall zgjedhje parlamentare", ka thėnė Yushchenko pėrmes njė fjalimi televiziv drejtuar popullit.

Koalicioni qeverisės i Ukrainės kollapsoi muajin e kaluar kur partia e presidentit Yushchenko u tėrhoq nė shenjė proteste ndaj vendimit tė kryeministres Yulia Timoshenko pėr tė reduktuar kompetencat e presidentit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Yushchenko shpėrndan Parlamentin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: