KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Athina pret Shkupin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Athina pret Shkupin Empty
MesazhTitulli: Athina pret Shkupin   Athina pret Shkupin I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:38 pm

Greqia do ta presė Maqedoninė qė e para ta shpalosė qėndrimin pėr propozimin e fundit tė ndėrmjetėsuesit tė OKB-sė pėr emrin, para sė tė publikojė nėse ėshtė e lumtur me idetė e mediatorit Matthew Nimetz.
Diplomatė grekė do ta presin Qeverinė e Maqedonisė qė ta vlerėsojė propozimin, sipas tė cilit Maqedonia me siguri do tė jetė e njohur si Republika Maqedonia e Veriut dhe ta publikojė qėndrimin e vet, para se ata t`i lajmėrojnė pikėpamjet e tyre, shkruan gazeta Katimerini.

Sipas gazetės, reagimet e para nga Maqedonia sugjerojnė pėr brengosje pėr shkak tė anashkalimit tė ēėshtjes sė nacionalitetit dhe gjuhės nė propozimin. Ekziston brengosje se qytetarėt do tė jenė tė njohur si "Qytetarė tė Republikės sė Maqedonisė sė Veriut", e jo si maqedonas.

Privatisht, diplomatėt grekė i pėrshėndetėn propozimet, por ministrja Dora Bakoyannis tani pėr tani nuk i zbulon ndjenjat e saj pėr idetė e fundit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Athina pret Shkupin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: