KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Meta: Zgjedhjet janė tė rrezikuara

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Meta: Zgjedhjet janė tė rrezikuara Empty
MesazhTitulli: Meta: Zgjedhjet janė tė rrezikuara   Meta: Zgjedhjet janė tė rrezikuara I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:38 pm

Punėn e komisionit pėr Reformėn Zgjedhore, kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Ilir Meta, e ka vlerėsuar si njė funksionim tė kėtij komisioni nė mungesė sė plotė tė transparencės.
Meta deklaroi tė premten se zgjedhjet e ardhshme janė tė rrezikuara. Kjo vjen sipas Metės, nga mungesa e transparencės sė pėrfaqėsuesve tė PD dhe PS, e tė gjithė funksionimit tė deritanishėm tė Komisionit pėr Reformėn zgjedhore dhe nga frika e pėrfaqėsuesve tė kėtyre forcave pėr tė pėrballuar njė konkurrencė tė hapur e tė ndershme politike.

Kryetari i LSI, shtoi se heqja e KQZ-sė nga Kushtetuta, si njė institucion kushtetues, nuk ishte gjė tjetėr veēse njė goditje ndaj zgjedhjeve nė vend. “Ne mendojmė se, nė ēdo rast KQZ-ja duhet tė jetė gjithėpėrfshirėse, qė do tė thotė se nė ēdo rast njė KQZ PD-PS ėshtė njė KQZ e paligjshme”, theksoi Meta.

Meta tha gjithashtu se krijimi i kartave tė identitetit, do tė jetė e pamundur qė tė prodhohen dhe tė shpėrndahen deri nė zgjedhjet e ardhshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Meta: Zgjedhjet janė tė rrezikuara
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: