KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Amato: PS do fitojė zgjedhjet me programin e ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Amato: PS do fitojė zgjedhjet me programin e ri Empty
MesazhTitulli: Amato: PS do fitojė zgjedhjet me programin e ri   Amato: PS do fitojė zgjedhjet me programin e ri I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:36 pm

Kreu i Partisė Socialiste, Edi Rama po konsultohet me figura tė larta tė politikės italiane lidhur me programin e ri tė PS-sė. Ish-kryeministrat italianė, Masimo D’Alema dhe Giuliano Amato me ekspertėt e tyre janė pjesė e rrjetit ndėrkombėtar tė miqve dhe ekspertėve tė nivelit tė lartė qė po asistojnė Ramėn dhe ekipin e programit tė ri tė Partisė Socialiste.
Gjatė takimit tė dytė nė selinė prestigjioze te fondacionit “Italian Europei” janė diskutuar draftet e pėrgatitura nga grupet e pėrbashkėta tė ekspertėve pėr energjinė, rritjen ekonomike, punėsimin, arsimin, shėndetėsinė, pensionet dhe bashkėpunimin rajonal.

Disa herė si kryeministėr i Italisė, por edhe si njėri prej ekspertėve mė tė dėgjuar nė Evropėn e sotme, Amato, nė njė prononcim pėr mediat, ėshtė shprehur mjaft optimist pėr kėtė bashkėpunim. Por ai vuri nė dukje se Shqipėria ndodhet ende para problemeve tė mėdha ende tė pazgjidhura.

“Shumė gjėra kalojnė pėrmes administratės, madje edhe shėndeti kalon pėrmes administratės dhe impresioni qė e vetmja mėnyre pėr tė mbaruar punė ėshtė t’i japėsh diēka dikujt apo qė duhet tė jesh mik i dikujt, ėshtė gjėja e parė qė duhet ndryshuar. Ana tjetėr qė duhet ndryshuar ėshtė njė aspekt fizik i saj (Shqipėrisė). Shqipėria ėshtė njė vend qė ka pėrpara saj njė zhvillim tė madh, por nuk ka energjinė pėr tė bėrė gjėrat qė duhen bėrė”, vuri nė dukej ai duke pėrmendur nė kėtė spektėr edhe bujqėsinė.

Gjithsesi Amato nėnvizoi se programi i ri i PS “do tė sjellė pikėrisht njė administratė qė funksionon, qė nuk bėn dallimin mes qytetarėve qė nuk i njeh dhe qė i trajton tė gjithė nė tė njėjtėn mėnyrė tė njohur nga ligji”.

I pyetur rreth figurės sė Edi Ramės, eksperti italian e cilėsoi atė si njė njeri shumė tė zot por qė duhet tė kėrkojė mė shumė pėr vizionet rreth sė ardhmes. “Ėshtė shumė i zoti. Por unė do t’i thosha, qė pėr tė fituar zgjedhjet duhet t’i kushtojė shumė nga vetja e tij vizionit, pasi zgjedhjet fitohen pėrmes vizionit”.

Amato uroi PS tė fitojė zgjedhjet qė tė mund t’u japė zgjidhje probleme qė vuri nė dukje dhe nė takimin me Ramėn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Amato: PS do fitojė zgjedhjet me programin e ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: