KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Mesiq: Dodik ėshtė njė Millosheviq i ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

Mesiq: Dodik ėshtė njė Millosheviq i ri Empty
MesazhTitulli: Mesiq: Dodik ėshtė njė Millosheviq i ri   Mesiq: Dodik ėshtė njė Millosheviq i ri I_icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:35 pm

Presidenti i Kroacisė, Stipe Mesiq, ka deklaruar pėr gazetėn gjermane “Spiegel” se, presidenti i Republikės serbe tė Bosnjės, Millorad Dodik, ėshtė njė “Millosheviq i ri”, ndėrsa ia ka tėrhequr vėrejtjen Evropės pėr mundėsinė e njė lufte tė re nė Ballkan.
Mesiq ka thėnė se njė konflikt i ri i pėrgjakshėm nė Ballkan, nė rastin mė tė keq, do tė mund tė sillte deri te pasojat qė nga Bosnja e Hercegovina tė mbetet njė shtet i vogėl myslimanė rreth Sarajevės, qė do tė ishte “Palestinė evropiane dhe bazė e terrorizmit”.

Duke e quajtur Dodikun “Millosheviq tė ri”, Mesiq ka thėnė se vepra e tij - Republika serbe e Bosnjės, e themeluar mbi spastrimin etnik dhe gjenocidin – ende po jeton.

Ai ka thėnė se Dodik ėshtė duke e zbatuar tė njėjtėn politikė sikur pushtetari i dikurshėm nė Beograd, pasi qė pėrherė ėshtė duke e kėrcėnuar bashkėsinė ndėrkombėtare se nėpėrmjet referendumit do tė kėrkojė ndarjen e Bosnjės dhe Hercegovinės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mesiq: Dodik ėshtė njė Millosheviq i ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: