KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Topi pėrshėndet njohjen e Kosovės nga Maqedonia dhe Mali i Zi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Topi pėrshėndet njohjen e Kosovės nga Maqedonia dhe Mali i Zi   Fri Oct 10, 2008 9:33 pm

Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė, Bamir Topi ka pėrshėndetur tė premten njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga Republika e Maqedonisė dhe Republika e Malit tė Zi.
Nė njė komunikim tė posaēėm me mediat nė Pallatin e Brigadave, presidenti Topi e ka vlerėsuar njohjen e Kosovės nga kėto dy shtete fqinje si “njė gjest tė shumėpritur dhe mjaft i rėndėsishėm pėr zhvillimet e perspektivės sė marrėdhėnieve nė rajonin tonė ballkanik”.

“Njohja e pavarėsisė sė Kosovės nga Republika e Malit tė Zi dhe nga Republika e Maqedonisė ėshtė jo vetėm njė lajm mjaft i mirė qė i kontribuon stabilitetit nė rajonin ballkanik, por, nga ana tjetėr, unė besoj dhe jam i bindur pėr kėtė, qė do tė ndikojė ndjeshėm edhe nė rritjen e ndjeshmėrisė tė vendeve qė janė mė larg nga rajoni ballkanik pėr tė marrė vendimin e duhur, tė mirėpritur pėr njohjen nga sa mė shumė vende tė pavarėsisė sė Kosovės”, ka thėnė ai.

Topi po ashtu ka vlerėsuar se ky proces i njohjes nga fqinjėt do tė induktojė pozitivisht edhe vende tė tjera pėr ta njohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Topi pėrshėndet njohjen e Kosovės nga Maqedonia dhe Mali i Zi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Topi: Integriteti dhe sovraniteti i Kosovės i paprekshėm
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtė e Kosovės Haki Taha dhe Bajram Gashi
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: