KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ahmeti: Njohja e Kosovės stabilizon rajonin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Ahmeti: Njohja e Kosovės stabilizon rajonin   Fri Oct 10, 2008 9:32 pm

Njohja e Kosovės stabilizon rajonin, ka deklaruar nė njė bisedė pėr Radion Evropa e Lirė, Ali Ahmeti, kryetar i Bashkimit Demokratik pėr Integrim. Ahmeti vlerėsoi se tash rajoni duhet t'i kthehet tė ardhmes dhe tė lė pas periudhėn e luftėrave dhe konflikteve.
“Njohja e pavarėsisė sė Kosovės nga Republika e Maqedonisė, dhe pse tė mos vlerėsohen edhe veprimet e Malit tė Zi si shumė tė guximshme, do tė ketė njė rėndėsi tė veēantė, sepse forcon stabilitetin politik brenda rajonit, do tė kemi njė siguri mė tė qėndrueshme”, ka thėnė ai.

Njėherėsh, sipas Ahmetit, Maqedonia nė veēanti e rrit besimin tek komuniteti shqiptar pėr qasjen qė ka bėrė Parlamenti i Maqedonisė, Qeveria e Maqedonisė, nė drejtim tė respektimit tė ndjenjave tė shqiptarėve tė Maqedonisė, qė nuk janė numėr i vogėl, por janė gati 30 pėr qind, qė tė plotėsohet njė vullnet, njė dėshirė e tyre, qė Maqedonia ta njohė shtetin e pavarur tė Kosovės.

Sidoqoftė, e gjithė kjo qė po ndodh dhe ka ndodhur nė rajon, sipas Ahmetit nuk duhet tė kuptohet si kundėrveprim ndaj Republikės sė Serbisė, sepse “kėto ngjarje qė po zhvillohen janė edhe nė favor tė Serbisė, sepse nė hasmėri tė pėrhershme rajoni nuk mund tė jetojė”, ka thėnė ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ahmeti: Njohja e Kosovės stabilizon rajonin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Selim Hasanaj: Tė ashtuquejturit ''titist'' dikur nė Kosovė dhe ''Patriotėt luftėtarė'' nė pushtet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Lajme-
Kėrce tek: