KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ēipat DirectX 11 vijnė nė vitin 2009

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Ēipat DirectX 11 vijnė nė vitin 2009   Tue Oct 07, 2008 9:30 pm

ATI, njėsia e AMD-sė e cila merret me grafikė ka paralajmėruar planet e saj pėr vitin e ardhshėm nė panairin Ceatec nė mes tė cilave janė edhe ēipat DirectX 11 si dhe procesi prodhues 40-nanometėrsh.
Me kalimin nė prodhimin 40-nanometėrsh ATI ka pėr qėllim qė edhe mė shumė tė popullarizojė memorien GDDR5 me kartelat e saj grafike, e me prodhimin e ēipave grafik DirectX 11 do tė arrij kompatibilitetin me OpenCL.

DirectX 11 do tė bashkėpunojė me Windows 7 e radhės, derisa pėr tė ardhmen e largėt AMD paralajmėron ekranet 3D me teknologjinė multitouch sipas Microsoft Surface dhe televizorė me rezolucion maksimal prej 1920 x 1080 pikselash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēipat DirectX 11 vijnė nė vitin 2009
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET
» FEJA NĖ FJALORIN E GJUHĖS SĖ SOTME SHQIPE, Shkruan: Mexhid YVEJSI, Gjakovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: