KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta zmadhojmė Recycle Bin-in?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Si ta zmadhojmė Recycle Bin-in?   Sun Sep 28, 2008 6:28 pm

Unė punoj me skedarė voluminoz video/multimedia, pėrfshi kėtu edhe arshivimin e tyre nė DVD. Mė ka ndodhur tė fshij gabimisht skedarė orinjinalė, pėrpara se ta kuptoj se nuk i kam arshivuar siē duhet, dhe nuk i rigjej dot. Shporta e Riciklimit mban vetėm 3.99 GB e fundit tė fshirė. Ka ndonjė mėnyrė pėr ta rritur hapėsirėn e Shportės sė Riciklimit mė tepėr se 3.99 GB? Treguesi lėvizės, qė qėndron nė 10 %, nuk ėshtė funksional; 10 % -ėshi i diskut tim tė ngurtė 300 GB ėshtė 30 GB, jo 4GB.Hapėsira maksimale e Shportės sė Riciklimit tek Windows XP ėshtė 10 % e kapacitetit tė diskut tė ngurtė, ose 3.99 GB nėse disku ėshtė mė i madh se 40GB. S’ke ē’i bėn, ėshtė vėrtet pak. Nėse mbetesh tek Win XP, do tė tė duhet tė krijosh ndonjė lloj protokolli, nė mėnyrė qė ta verifikosh gjithnjė arshivin pėrpara se ta fshish. Por, nėse kalon nė Vista, mund tė kesh njė Shportė Riciklimi me njė hapėsirė mė tė arsyeshme nė raport me diskun e ngurtė.Edhe Vista ndjek modelin e Windows XP pėrsa i pėrket disqeve deri nė 40 GB; Shporta e Riciklimit mund tė mbajė vetėm deri 10% tė kapacitetit tė diskut. Ndėrsa pėr disqe mė tė mėdhenj, maksimumi i hapėsirės ėshtė 4GB, plus 5% tė kapacitetit mbi 40GB. Pra, pėr diskun tėnd, qė ėshtė 300GB, i bie tė jetė 4GB plus 5% tė kapacitetit mbi 40GB, qė do tė thotė: 4 GB, plus 5% tė 260GB (300GB – 40GB). Pra, gjithsej 17 GB. Kjo hapėsirė ėshtė mjaft e bollshme pėr tė mbajtur disa DVD informacion.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta zmadhojmė Recycle Bin-in?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: