KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta fshij njė skedar nė Windows?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Si ta fshij njė skedar nė Windows?   Sat Sep 27, 2008 11:01 am

Ndodh shpesh qė pas fshirjes sė njė skedari edhe nga shporta e riciklimit, tė tjerėt tė kenė mundėsi ta rimarrin nėpėrmjet programeve tė quajtur “Recovery programs”. Mėnyra e vetme pėr tė qenė absolutisht i sigurt pėr fshirjen e njė skedari ėshtė shkatėrrimi i diskut ku ėshtė ruajtur. Pėrveē kėsaj, ekzistojnė edhe mėnyra softuerike mė pak tė dhunshme, si pėr shembull pėrdorimi i njė programi utilitar “copėzues”, i cili rishkruan nė mėnyrė tė vazhdueshme mbi skedarin njė model tė dhėnash qė ndihmon nė zhdukjen e regjistrimit fillestar. Megjithatė, programet copėzues nuk janė 100% efektivė, pasi kopje tė tjera tė tė dhėnave mund tė jenė ruajtur diku gjetkė nė kompjuter. Pėr shembull, aplikacioni mund tė ketė zhvendosur njė pjesė tė pėrmbajtjes nė skedarin e kujtesės virtuale.

Zgjidhja mė e mirė ėshtė tė mos lejosh tjetėrkėnd tė futet tek tė dhėnat e tua. Njė disk i ngurtė i jashtėm mund tė bėj punė. Kur pėrfundon sė pėrdoruri kompjuterin, shkėpute diskun dhe kyēe nė njė vend tė sigurt. Ky nivel sigurie ėshtė shumė mė i lartė se zgjidhja softuerike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta fshij njė skedar nė Windows?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: