KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 21 Shkurtime per Windows

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: 21 Shkurtime per Windows   Sat Sep 20, 2008 10:10 am

Nuk e di sa i perdorni shkurtimet, por kuptoni se perdorimi i tyre ju kursen shume kohe.

Ja ku jane 21 shkurtime:

1. Ctrl+s - Shpeton punen tuaj ne shume programe
2. Ctrl+x - Pret tekstin e seleksionuar.
3. Ctrl+v - Kalon tekstin/info qe eshte ne memorie.
4. Ctrl+c - Kopjon tekstin/info ne memorie.
5. Win+e - Hap Windows Explorer.
6. Win+f - Hap faqen e kerkimit.
7. Win+pause - Kjo nuk eshte shume e njohur, por hap Preferimet e Sistemit.
8. Win+m - Minimizon te gjithe dritaret ne desktop.
9. Win+d - Minimizes te gjitha dritaret, shtypeni perseri dhe i shfaq ato!
10. Win+r - Hap dritaren per Run.
11. Alt+F4 - Mbyll programin qe po perdorni.
12. Ctrl+F4 - Mbyll dritaren, por jo programin.
13. F1 - Hap faqen e ndihmes, qe ne vitet 80 ska ndryshuar .
14. Ctrl-Alt-Del - Shume e njohur. Ne DOS rinis kompjuterin, ne Windows hap Task Manager.
15. Shift+del - Fshin permanente, pa e kaluar ne kosh.
16. Ctrl+i - Ben tekstin italics
17. Ctrl+b - Ben tekstin bold
18. Ctrl+u - Nenvizon tekstin
19. Alt+dopio klik - Hap preferimet e asaj qe klikojme.
20. Ctrl+z - Rikthim mbrapa
21. Ctrl+a - Seleksionin te gjithen dhe shpesh here CRTL+5 .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
21 Shkurtime per Windows
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: