KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows XP SP3

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Windows XP SP3   Sat Sep 20, 2008 10:08 am

[url=][url=http://www.servimg.com/image_preview.php?i=29&u=12987106][img]

Dhe pse azhornimi i Sistemit Operativ Windows Service Pack 3 do te behet publike pas disa ditesh dhe ku do te jete e mundur azhornimi automatik per Windows XP, pershtypjet e lene nga kjo paket nuk jane prap ato qe priteshin.
Microsoft eshte vertet nen nje bllokim mbi sistemet operative, nqs ka qene mbi nje avion qe po ngjitej lart e me lart, tani ky avion ka marr perposhte.

Kemi testuar Service Pack te Windows XP mbi nje kompiuter test me rreth 1 gb ram dhe nje procesor mesatar nga shejtesia me 32 bit.
Pershtypjet?! dhe pse nuk ka ndryshime ne pamje, gjeja e pare qe vihet re eshte ngadalsimi i dukshem gjate hapjes se sistemit.
Mbi performancen e pergjithshme asgje nuk eshte e dukshme dhe ska asnje permiresim.
Ka te zakonshmen azhornim per Windows Media Player dhe asnje efekt tjeter te mbrekullueshem.

Lind pyetja! A eshte mire ta instalojme Service Pack 3?
Edhe pse thame qe permiresimi nuk eshte i formes nga me te mirat, por kush do te rri me azhornimet e kohes eshte mire ta insaloj. Nje mbrojtje vegel me teper...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Windows XP SP3
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: