KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows Vista ne Shqip

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Registration date : 01/01/1970

MesazhTitulli: Windows Vista ne Shqip   Sat Sep 20, 2008 9:59 am

Pakoja e ndėrfaqes sė gjuhės (LIP) pėr Windows Vista-n siguron njė version tė pėrkthyer pjesėrisht tė zonave tė pėrdorura mė gjerėsisht tė Windows-it. Pasi tė instalosh LIP-in, teksti nė ekspertėt, kutitė e dialogut, menytė, temat Ndihma dhe mbėshtetja dhe nė njėsitė e tjera nė ndėrfaqen e pėrdoruesit do tė afishohet nė gjuhėn e LIP-it. Teksti qė nuk ėshtė pėrkthyer do tė jetė nė gjuhėn bazė tė Windows Vista-s. Pėr shembull, nėse ke blerė versionin Spanjoll tė Windows Vista-s dhe ke instaluar LIP-in Katalan, pak tekst do tė mbetet nė Spanjisht. Mund tė instalosh mė shumė se njė LIP, kėshtu ēdo pėrdorues i kompjuterit mund tė afishojė ndėrfaqen e pėrdoruesit nė gjuhėn e tij tė dėshiruar.


Shkarko Windows Vista nė shqip

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0e21eb7b-e01a-4fcc-b7f1-30e419da7f5b&DisplayLang=sq

Nga ky linku siper do ju kerkohet verifikimi origjinalitetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Windows Vista ne Shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: Windows-
Kėrce tek: