KHC Solutions


 
ForumPortaliPytėsoriRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 WAMP server ne Vista

Shko poshtė 
AutoriMesazh
proff.vB
WebMaster
WebMaster
proff.vB

Male
Numri i postimeve : 340
Age : 25
Vendndodhja : ωωω.кн¢-ѕσℓυтιση.тк
Registration date : 11/09/2008

WAMP server ne Vista Empty
MesazhTitulli: WAMP server ne Vista   WAMP server ne Vista I_icon_minitimeWed Sep 17, 2008 3:52 pm

Pasi qe e shkarkova serverin WAMP 2.0a dhe pasi qe e instalova ne kompjuter, nuk hapet localhost dhe nuk aktivizohet Apache. Portet te cilat i shfrytezon jane me sa me duket per Apache 80 dhe per SSL 443. Gjithashtu provoj qe t'ia ndryshoj portin ne ne 81, por prap se prap nuk punon.
Te njejtin probelm e kam edhe ne qoftese provoj ta instalon XAMP-in, ku pas instalimit del ky mesazh: "Ports 80 and 443 already in use. Installin Apache 2.2 service failed!"
Me perpara nuk kam pasur te instaluar ndonja web server si psh IIS. Gjithashtu kam deaktivizuar edhe portat ne SKYPE dhe ne User account. Ju lutem ne qoftese ka ndokush ndonje tuto se si intalohet WAMP apo XAMP ne Vista ta postoje.
Cdo te mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gvhack.tk
 
WAMP server ne Vista
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KHC Solutions :: PHP Tutorials-
Kėrce tek: